Porozmawiajmy o Florida Passion: Passion Fruit

5 grudnia 2017

Szanowni klienci, Szanowni Przyjaciele. Porozmawiajmy o Florida Passion: Passion Fruit, pierwszym w Polsce piwie typu Florida Style IPA.

Chcemy wszystkich poinformować, że to piwo miało być: mętne, kwaśne i z wyczuwalnym dodatkiem owocu. Niedługo planujemy zapoznać Was z nową odsłoną Florida Style IPA. Wiemy, że przecieranie nowych szklaków i pokazywanie Wam nowych smaków, które są modne w USA jest ciężkie. Będziemy mocno pracować, aby cały czas Was zaskakiwać czymś nowym i niespotykanym na naszym rynku.
Teraz czas uderzyć się w piersi. By uwarzyć Florida Passion zakwasiliśmy brzeczkę bakteriami kwasu mlekowego i zadbaliśmy by piwo było mętne. Jak to w Rockmillu, użyliśmy dużej ilości chmieli Citra i Mosaic, aby zachować zgodność stylu IPA. Wszystko zwieńczyła niewielka ilość soku z Marakui (0,6%), który dodał sporej kwaśności, jak i wzbogacił piwo o smak i aromat. Piwo w 99% wyszło zgodnie z założeniami. Ten 1% nie dopełnił niestety całości. W części beczek i butelek piwa zauważalny jest nieprzyjemny aromat siarkowy. Odnotowaliśmy go głównie w kegach zlewanych przez Browar pod koniec procesu produkcji. Wierzymy, że drożdże poradzą sobie z problemem lada dzień. Choć nie występuje to we wszystkich piwach to niemniej prosimy trochę zaczekać ze sprzedażą i spożyciem. Tych, którzy czekać nie chcą prosimy o kontakt na email: handel@browarrockmill.pl.
Pozdrawiamy.

 

Po bieżące informacje zapraszamy na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie
Sprzedaż: handel@browarrockmill.pl
Biuro: biuro@browarrockmill.pl
Informacje:info@browarrockmill.pl